Láska a partnerstvo

Bozky mužom prezradia plodnosť partnerky

Bez bozkov si nevieme predstaviť žiaden partnerský vzťah. Okrem toho, že sú príjemné, vzrušujúce – pre mužov podľa nových vedeckých zistení ešte viac ako pre ženy, dozvedáme sa z nich podvedome aj o kvalite nášho vzťahu. O tom, čo partner k nám cíti, a či to myslí naozaj vážne. Na druhej strane i muži sa z bozkov vraj dozvedia veľa o nás. A nejde len o nejaké povrchné informácie typu – či sa vieme dobre bozkávať alebo ako často si umývame zuby, či prípadne čo sme naposledy jedli ☺.

Dôkaz plodnosti?
Odborníci z New Jersey podľa magazínu Famous tvrdia, že na základe bozkávania dokáže muž rozpoznať i to, či je žena plodná alebo nie. Nejde však o spôsob bozkávania alebo iné technické nadanie ženy, ale túto informáciu im prinášajú ženské sliny. Samozrejme, aby nedošlo k omylu, muži sa nebozkávajú s cieľom zistiť, či je žena plodná alebo nie. Ani si neuvedomujú, že získavajú túto informáciu.

Čo je v slinách plodných žien?
Čo je teda v slinách plodných žien, že sa dajú odlíšiť od slín neplodných? Sliny plodných žien sú podľa odborníkov chutnejšie. Túto „chutnosť“ im dáva vyšší obsah estrogénu, ako je v slinách neplodných žien.

Prečo muži tak slintajú?
Čudujete sa, prečo muži majú tak radi vlhké bozky a prečo toľko pri „francúzakoch“ slintajú? Nie je to len od vzrušenia, ale má to i biologickú funkciu. Slintajú tak preto, aby ženám odovzdali testosterón, ktorý sa zase nachádza v ich slinách, a tak zvýšili u bozkávaných žien chuť na milovanie. Práve z tohto dôvodu vraj muži majú takú záľubu v bozkávaní, pri ktorom sa vymieňajú sliny. Podľa antropologičky Helen Fisherovej z Rutgers University muži na to idú dokonca ľstivo – aj keď  žena nie je plodná a má nizku hladinu pohlavných hormónov, tým, že muž jej prostredníctvom svojich slín dodá testosterón, ženu rýchlejšie eroticky naladia. Testostrerón totiž zvýši aj ich sexuálnu energiu, nielen libido.

Myslí to vážne?

Nielen pre mužov, ale i pre ženy je bozkávanie dôležitým zdrojom informácií.  Podľa spôsobu bozkávania totiž môžeme otestovať, či je náš partner zdatným milencom alebo nie. Tiež však to, ako nás partner vníma, a či sa oplatí do neho investovať city i čas, či má s nami ďalšie zámery alebo nie. Tieto informácie získame z dotykov pier, jazyka, nosu a brady – z ich vône, chute a dotykových signálov, ale aj zo zvukov, ktoré partner pri bozkávaní vydáva.

Prvý môže byť posledným
Mimoriadne dôležitým zdrojom informácií je najmä prvý bozk. Ten podľa najnovších prieskumov môže otvoriť cestu hlbšiemu vzťahu, ale takisto ho môže doslova „zabiť“. Ďalšia štúdia totiž ukázala, že 59 percent mužov a 66 percent žien prvé bozky odradili od ich partnerov a pokračovania vzťahu. Pritom, pripomíname, že partneri ich pôvodne priťahovali.

Sabína Zavarská

Zdroj: www.woman.sk

 

Created by Accelerate & Soyamedia.