Láska a partnerstvo

Skúste sa zamilovať znova do toho istého

Žijete so svojim partnerom, či manželom už roky a na zamilovanosť už iba spomínate? Ak túžite znovu prežiť tieto slastné pocity, nemusíte si hľadať nového partnera. Dá sa obnoviť i staré čaro, samozrejme, ak ste nezašli až tak ďaleko, že ste svojho partnera začali nenávidieť a byť na neho alergická. Potom už šance na opätovné zamilovanie a obnovenie vzťahu sú márne. A vy i váš partner skôr trpíte.

Je úplne bežné, že v dlhoročnom vzťahu sa postupne obaja partneri dostanú do akejsi pasívnej úlohy a prestanú sa snažiť byť perfektní, výborne vyzerať, vyberavo sa správať, či preukazovať každým gestom svoju priazeň tomu druhému. Z džentlmena sa stane „pohoďák“ vylihujúci pred telkou s pivkom, či inou dobrotou po ruke a to, že beháte okolo neho a máte ruky plné práce, ho maximálne privedie k slovám: „Čo tu tak poletuješ, veď nehorí.“  A do tohto muža by ste sa mali a dokonca mohli opäť zamilovať?

Dá sa to, samozrejme, ak máte chuť a vôľu. Napriek tomu, že sa možno dnes čudujete, ako a prečo ste sa vôbec do neho zamilovali po prvýkrát. Vyskúšajte niektoré z našich rád, optimálne všetky, postupne:

Oddelenie
Ako dlho ste už neboli od svojho partnera preč na dlhšie obdobie? Namiesto víkendového nákupu, či kávičky s kamarátkou, sa vyberte spolu preč minimálne na celý víkend, ideálne na týždeň. Relaxačné a regeneračné centrá vám určite padnú vhod. Skrášlite sa, oddýchnete si, uvoľníte sa a najmä – vystúpite zo svojej večnej ponorky. Váš partner tiež zistí, že nie je všetko úplne v poriadku, síce je možné, že prvé dni samoty bude rád a vyžívať sa vo svojich koníčkoch a ničnerobení, ale koncom týždňa mu určite začnete chýbať. Keď sa navyše vrátite oddýchnutá, je veľmi pravdepodobné, že sa do vás opäť zamiluje. Rovnako i vy do neho. Uvidíte ho opäť z iného uhla, nie len ako objekt, ktorý vám zavadzia pri upratovaní.

Návrat k spoločnej zábave

Čo ste robili počas prvých dní vášho vzťahu, okrem pravdepodobného vášnivého milovania? Rozprávali ste sa o zaujímavých témach? Chodili ste na koncerty alebo do galérií? Prečo by ste to nemohli vrátiť späť? To, čo vás spojilo prvýkrát, vás k sebe priblíži opakovane i po rokoch, i keď ste si mysleli, že na to už nie je čas, alebo že už nie je o čom diskutovať...

Predstavy
Aj obyčajné predstavy vedia pomôcť opäť rozoznať čaro toho, že ste spolu. Predstavujte si, napríklad, že váš partner si našiel milenku a odchádza od vás alebo, že sa k vám už z práce nevráti – pôjde inam. Rozchod, i keď len pomyselný, vás prinúti pozerať na partnera ináč a tešiť sa z jeho prítomnosti.

Veď je vlastne skvelý
Niet pochýb, že za tie roky na ňom vidíte milión negatív a klady už ako keby ani žiadne nemal. Určite nejaké však má. Obráťte garde. Uvažujte o tom, v čom všetkom je úžasný, čo dokáže, čo dobré spravil a robí. Možno vyzerá omnoho lepšie ako iní, alebo má obdivuhodné niektoré povahové črty. Počuli ste, aký hrozný je partner vašej kamarátky alebo známej? Ak nie, otvorte oči a uši.

Sabína Zavarská

Zdroj: www.woman.sk

 

Created by Accelerate & Soyamedia.