Láska a partnerstvo

Pozerá vám do dekoltu? Udržuje si zdravie!

Je vám nepríjemné, keď sa vám muži pozerajú do výstrihu? Niektoré ženy tento dráždivý pohľad teší, iné rozrušuje. Avšak zdá sa, že muži veľmi dobre vedia, prečo sa tam tak radi pozerajú. A nejde len o potenciálne vzrušenie, ale o omnoho viac.

Nemeckí vedci dokázali, že pozeranie mužov do ženských výstrihov má totiž pozitívny vplyv i na ich zdravie. Dokonca až taký, že môže predĺžiť mužovi život až o päť rokov. I keď sa vám to možno zdá smiešne alebo ako dobrá výhovorka pre časté mužské počínanie, nemecká doktorka - gerontologička Karen Weatherbyová spolu s kolektívom zistila, že pozeranie mužov do ženských výstrihov má na mužské zdravie rovnako pozitívny vplyv ako intenzívne cvičenie.

Lepšie ako cvičenie?
Počas desiatich minút pozorovania ženského poprsia muži vraj spália rovnaké množstvo energie ako pri tridsaťminútovom aeróbnom pohybe. Takže, ak máte doma lenivca, doprajte mu aspoň tento druh cvičenia. Lekári dokonca tvrdia, že vďaka tomuto faktu majú muži omnoho menej problémov s chudnutím ako my.

Z výskumu
Výskum bol realizovaný v troch nemeckých nemocniciach - vo Frankfurte a zúčastnilo sa na ňom dvesto mužov počas piatich rokov. Polovica z nich bola inštruovaná, aby denne sledovala ženské vnady, druhej skupine bolo odporúčané, aby sa tejto slasti vzdala. Jednoznačné výsledky
Výsledky hovoria za všetko - muži, ktorí si denne dopriavali kochanie ženským poprsím majú nižší krvný tlak, pomalší pulz, menší výskyt ischemickej choroby srdca ako tí, ktorí sa na ženské poprsie nepozerali. Za tieto pozitívne reakcie organizmu môže podľa odborníkov predovšetkým zvýšená sexuálna túžba, ktorá vedie k lepšiemu prekrveniu celého tela.

Dlhší život
Výsledky výskumný tím zhŕňa takto: Niekoľko minút „šmírovania" do ženských dekoltov denne znižuje riziko mozgovej mŕtvice a infarktu až na polovicu. Celkovo sa tak našim mužom môže predĺžiť život až o štyri - päť rokov. Najmä mužov vo veku nad štyridsať rokov odborníci odporúčajú ako prevenciu pozerať sa na väčšie poprsie minimálne desať minút denne.

A čo „spodok"?
Či to funguje i pri sledovaní spodnej časti tela sa zatiaľ nepreukázalo, navyše bolo by to iste komplikovanejšie. Veď takto môžu muži najmä v letnom období „posilňovať" denne aj niekoľko desiatok minút - napríklad pri ceste hromadnou dopravou z práce, či do práce. A v zime? V chladnom počasí im zase takéto zahriatie môžeme dopriať my samé v teple domova. Veď načo by pozerali po iných...  

Sabína Závarská

Zdroj: www.woman.sk

 

Created by Accelerate & Soyamedia.